Léky na tlak
Pokud berete léky na snížení tlaku a máte pocit, že již dlouhou dobu kašlete, ale nic nepomáhá, možná byste měli zvážit výměnu léčiv. Je to totiž jeden z nežádoucích účinků. Mezi další patří také zhoršení lupénky.
Warfarin
Tento lék se užívá na ředění krve. Buďte s ním ale opatrní, protože například při požití alkoholu se jeho účinnost zvýší, a nemuselo by to končit zrovna hezky. Doporučuje se vypít za den maximálně 1 pivo. Pozor dejte také na to, jaké jiné druhy tablet používáte, jelikož při mixu s Helicidem na pálení žáhy či Trombexem, Aspirinem, Acylpyrinem, Paralenem může vzniknout riziko. Zaměřte se také na svůj jídelníček, i zde se nachází nebezpečí při určité kombinaci – třezalka tečkovaná, grapefruit, proteiny.
Antibiotika
Pomáhají ničit bakterie, ovšem ale i ty, které jsou potřeba. Dochází tak k poškození mikroflóry, únavě, zácpě, bolestem hlavy, gynekologickým problémům a dalším účinkům. Na co si dávejte pozor, jsou citróny. Ty antibiotikům brání ve vstřebávání, proto je v době léčby nekonzumujte. Abychom nezpůsobili střevní mikroflóře takovou újmu, je nutné doplňovat stravu o zelené potraviny a probiotika. Protože ztrácíme i vitaminy, musíme získat i ty. Právě vitamin C je velmi důležitý, ale jak už bylo řečeno, vyhněte se citrusům, tudíž je vyměňte za chlorellu, brokolici či mladý ječmen.
Ibuprofen
Při velmi častém užívání zvyšuje riziko mrtvice, infarktu a při braní léků na léčbu vysokého tlaku snižuje jejich účinnost. Ale naopak na Alzheimerovu má vliv pozitivní.
Antidepresiva
Mezi nežádoucí účinky patří změna váhy či nižší chuť na sex. Nemusí se ale projevit u každého. Někdo tloustne, někdo hubne.. Jestliže jste něco takového vypozorovali, můžete se poradit s lékařem.
Kortikoidy
Těchto léků se lidé obecně bojí, mezi jejich nežádoucí účinky patří migréna, vynechání menstruace, závrať a další. Pokud ale nebudete používat alkohol a nepřekračovat doporučené dávkování, budou vám ku prospěchu.
Obecně se nemusíte obávat toho, co léky způsobují, protože pokud dodržujete doporučené dávkování, čtete příbalové letáky (čímž zjišťujete, zda je pro vás léčivo vhodné), a dáváte pozor na to, s čím léky kombinujete, nemusíte se ničeho bát. Důležité ale ovšem je, abyste si byli jistí, že berete správnou tabletku na správnou nemoc, proto se poraďte s lékařem či lékárnicí, aby vám doporučili něco, co vám opravdu pomůže, a ne přitíží.