Že si nedokážete představit rodinný život s několika dětmi v bytě 1+1 či 2+1? Pro spoustu našich sousedů, kolegů či kamarádů je to denní realita. Velké byty jsou drahé, popřípadě nejsou k dispozici vůbec a tak se musí spokojit s tím menším. Jak v takovém bytě zvládnout rodinný život a nezbláznit se? Chce to využít chytrá řešení.
- Minimalismus
Budete se muset jednoduše zbavit všeho, co vám doma zavazí a zároveň to vyloženě nepotřebujete. Čím méně budete mít doma věcí, tím více budete mít místa. Naučte se pravidlům minimalismu, které vás budou provázet už celý život. Také se připravte na to, že čím budete mít méně věcí, tím méně jich budete potřebovat.
- Zóny
Rozdělte si váš byt na zóny, měl by obsahovat všechno, co běžný větší byt. Tudíž zónu pro odpočinek/spánek, zónu pro hru či práci, vaření a tak dále. Prostě byt musí obsahovat to, co běžný větší byt jen se vám budou zóny protínat.
- Chytrá řešení
Spousta firem se dnes specializuje na chytrá řešení menších bytů. Postele jsou umísťovány pod strop, čímž se vytváří další prostor pro život. Skříně jsou skryté a nezabírají příliš místa. Pokud máte byt 2+1 a chcete mít oddělené ložnice od dětí, pak většinou skončíte v obývacím pokoji. Nejjednodušší je pořídit si kvalitní rozkládací pohovku.
S menšími dětmi často není nutné vytvářet pokojíček ale udělat spíše společnou ložnici a obývací prostor nechat pro hru a relaxaci. Ve společné ložnici můžete mít třeba patrovou postel 90x200cm drevenynabytek-borovicemasiv, která bude jen královstvím dětí. Můžete ji klidně opatřit i závěsy, ozdobami, přidat lampičku na čtení… Spousta dětí ale vyžaduje společné spaní s rodiči.
Děti nepotřebují svůj vlastní pokoj hned od narození, často jsou raději s rodiči v ložnici, klidněji pak spí. Nebojte se je s vámi v ložnici nechat, dokud o to stojí. Nebojte se, jednou je to přejde.