Nejprve musíte web někam umístit, říká se tomu hosting. Takže do vyhledávače zadáte „hosting zdarma“, a uvidíte, že se jich nabídne opravdu hodně. Zaplatíte to většinou tím, že na vašem příštím webu bude reklamní banner. U hostingu zadarmo vás budou zajímat hlavně tři věci.
· Velikost volného místa
· Traffic
· Zálohování
Pokud však chcete na web dát jen několik info o sobě, pár fotek, a nepočítat s velkou návštěvností, nemusí vás zajímat ani to.
Velikost volného místa.
Většinou to bývá 100 MB, ale byl zde i hosting, který nabízel 5 GB. Bohužel, již není. Ovšem těch 100 mega je zcela dostačujících. Pokud byste ovšem chtěli větší místo na více fotek, či dokonce i videa, musíte umět vkládat odkazy. Zde je již dobré mít minimální povědomost o HTML. O tomto ale jinde. Také si ovšem za více místa můžete zaplatit.
Traffic je v podstatě počet přenesených dat. Je li překročen, dojde k pozastavení webu, a jeho čitelnost se objeví většinou po půlnoci. Ovšem pokud na váš web přijde jen pár známých a někdo z rodiny, tak se toho opravdu nemusíte obávat. Traffic se týká většinou přenosu větších objemů dat.
Zálohování je věcí provozovatele, pokud ovšem nejste tak zkušení, že si web zálohujete sami. Jde o to, že kdyby se cokoli na serveru, kde máte své stránky, stalo, máte obnovitelnou zálohu. Tato funkce je však již většinou zpoplatněna. Pokud ne, buďte rádi za bonus.
Dále se hodně lidí domnívá, že musí ovládat HTML, což je jazyk, ve kterém se web staví. Nemusíte. Je spousta hostingů, a že jich nebývá málo, kde si vyberete šablonu. Do ní, do této šablony, dáte své texty a obrázky. Kolega tvrdí, že to zvládne i šimpanz. Adresa vašich stránek, hesla, a další potřebné věci vám z hostingu pošlou na mail, který jste uvedli v registraci. Tím jste hotovi, máte svůj web, a můžete se jím začít chlubit.